24 WRZ

Wylewanie tarasu

Witam serdecznie,
Tak się stało że wylaliśmy w końcu taras :) Zebrałem ekipę moich dzielnych pomocników, którym mogę w tym miejscu serdecznie podziękować jeszcze raz za pomoc w tym ciężkim przedsięwzięciu . Betoniara kręciła się z 8 godzin, wyrobiliśmy około 700/750KG cementu, czyli 30 worków. Cement po 11 PLN czyli 330 PLN + piach, trochę go poszło, ale wywrotka kosztuje 400 PLN (20-25 TON w zależności od kogo zamawiamy). Potrzeba jeszcze chlapnąć trochę wody do betoniarki i trochę wody święconej w siebie, żeby lepiej szło :)

Zrobiłem podsypkę z piachu jakieś 3-5 cm, na to porozkładałem folie jakie mi zostały po paczkach po wełnie, dodatkowo pozatapiałem siateczki zbrojeniowe.

Rurki, które widzicie to ciepła i zimna woda. Pierwsze rurki prowadzić będą do zlewu na końcu tarasu, gdzie będzie zbudowany komin, grill, wędzarnia.
Dalsze rurki przy końcu tarasu są poprowadzone z myślą o basenie, tak żebym nie musiał nosić dzieciom wody do basenu, to wypuściłem sobie ciepłą wodę na zewnątrz :)

Dzięki temu za każdym razem moje chłopaki mają cieplutką wodę jak w wannie, w basenie na dworze. Ja nie muszę biegać z garnkami z wrzącą wodą :) Polecam wszystkim takie rozwiązanie :)

Za każdym razem nalewam im świeżej wody, a tą z dnia poprzedniego wypuszczam pod drzewa, dzięki temu orzech który stoi przy basenie obrodził tak jak nigdy od 5 lat :)
a dzieciaki mają świeżą wodę do nurkowania :)

Pozdrawiam ! szykuję kolejne tematy !

Galeria zdjęć