06 LUT

SZAMBO CENA USŁUGI I MATERIAŁU 19.08

Przyszedł czas na szambo :)
Zamówiłem szambo 10m^3, bo najlepiej kalkulowało się wielkość->cena. Jak pogadałem z Panem koparkowym, powiedział mi że niektórzy kupują dwa szamba po 6m^3 i stawiają obok siebie, robią kilka rur przelewowych i mają w ten sposób szambo 12^m3 i za takie same pieniądze jak ja kupiłem 10m^3.

Mam 4 osobową rodzinę i szambo opróżniam co 25-30 dni to już pod korek, niestety przy dwójce małych bąbli pralka chodzi na okrągło :)

Moim zdaniem szambo 6 czy 8 metrów sześciennych to porażka, 10 to minimum.

Na moim gruncie czyli 40-60cm piachu a dalej super glina nie dało rady zrobić żadnej oczyszczalni czy czegoś podobnego, bardzo chciałem to zrobić ale zaprosiłem jednego fachmana, zrobił nawiert i stwierdził, że mogą zrobić dla mnie oczyszczalnie, ale że po roku czasu się zamuli i nic z tego nie będzie. Teren w zupełności nie nadaje się pod oczyszczalnie. Rok temu doszły mnie słuchy a nawet widziałem już projekt kanalizacji także może już niedługo podłączę się do kanalizacji.

Dodatkowo zamówiłem płytę wierzchnią najazdową, zbrojona żelbetonowa, tak, żeby można było po niej śmiało jeździć.

Dodatkowo poprosiłem aby wieko od szamba było w pokrywie w rogu, nie na środku.... oczywiście przyjechało wieko z otworem na środku, półtorej godziny rozmowy przez telefon... okazało się że szambo zamówiłem przez jakiegoś pośrednika, a nie prosto z produkcji.

Pierwszy raz w życiu tak się zagotowałem, nawet jak teraz to piszę to mi się dźwiga. Dzwonię do faceta i mu mówię że wieko jest złe i proszę o takie jakie zamawiałem, odpowiedź jaką otrzymałem to Panie kochany ja panu opuszczę 50PLN i niech zostanie, nie potrafił zrozumieć że może mi dać to całe szambo za darmo, a ja nie chcę go z takim wiekiem za żadne pieniądze, bo w przyszłości studzienka wyjdzie mi prosto przed wjazdem do garażu i będę cały czas na nią najeżdżał 2 tonowym autem.... Drugi pomysł na jaki wpadł to żebym sobie dziurę wykopał szerzej i przesunął szambo, wtedy otwór wyjdzie mi tam gdzie trzeba... po prostu załamka, szkoda że z jednej strony będzie budynek gospodarczy a z drugiej strony od razu mam bramę wjazdową. Po płycie najazdowej osobówki mogą śmigać, ale jak przyjedzie kolejna wywrotka piachu 25T+pojazd to taka płyta pęknie moment, dlatego nie mogłem szamba ruszyć ani w prawo ani w lewo... gościu stwierdził że w takim układzie on zabiera szambo, pokryje straty w transporcie i że szambo wraca... koparka zamówiona, samochód do wywozu gliny zamówiony, dziura wykopana, glina już wywieziona... teraz jakbym miał czekać kolejny tydzień lub dwa na kolejne szambo, masakra, znowu dojazd koparki itd... zachowałem zimną krew wziąłem numer od kierowcy do szefostwa, i pięknie się dogadałem, że omijamy pośrednika, temat załatwiam bezpośrednio z nimi, opuszczają mi 300 PLN za straty jakie w tym momencie ponoszę z tytuł przestoju koparki, wsadzają mi szambo do dziury, przykrywają wiekiem, a jak będą mieli transport z innym szambem gdzieś koło-mnie to przywiozą mi poprawne wieko. Załatwienie sprawy trwało 5 minut, szambo w dziurze, przykryte wiekiem a za 3 dni przywieźli mi prawidłowe takie jakie zamówiłem. Tyle nerwów niepotrzebnych.... ale pośrednik nie potrafił zaproponować że przywiezie mi inne wieko za kilka dni tylko na siłę chciał mi wcisnąć to co miał na aucie.

I ot to cała historia... stalowe nerwy i cierpliwość... trzeba to mieć przez całą budowę :)

KOSZT CAŁEGO PRZEDSIĘWZIĘCIA : 2850 PLN
Szambo 10m^3 + płyta najazdowa + koparka + wywóz piachu

Pozdrawiam !

Galeria zdjęć