04 LUT

Projekt domu

Zaczęliśmy poszukiwania odpowiedniego domku dla naszej rodzinki. Mieszkaliśmy do tej pory w mieszkaniu coś koło 50 metrów kwadratowych. Z jednym małym dzieciaczkiem dało radę mieszkać ale o jakimś super komforcie nie ma mowy. Wstępnie szukaliśmy domku 60-65 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej.

 

Co w przypadku powiększenia rodziny? Znowu będziemy się ciaśnić? Nie ma opcji. Mamy właśnie w drodze drugiego bobaska, zdecydowaliśmy się na budowę domku troszkę większego, 75 metrów dół i poddasze użytkowe 60 metrów kwadratowych. Projekt domu kupiony na stronie Z500.pl, projekt domku to Z12. Projekt nieprzygotowany na budowę kanadyjczyka, dużo błędów w projekcie, na różnych przekrojach inne rozwiązania usztywnienia dachu itd. Był po prostu jakiś tam szablon którego mniej więcej trzeba było się trzymać. Na szczęście Pan Piotr (wykonawca szkieletu drewnianego www.magiadrewna.info.pl) jest fachowcem i wprowadził odpowiednie zmiany w projekcie żeby dom nam nie runął.

 

Wprowadziliśmy kilka swoich poprawek, np. podniesienie dachu o 25 cm żeby na górze skosy zaczynały się trochę wyżej i w ten sposób było więcej miejsca. Nad poddaszem użytkowym zrobił się jeszcze "tunel" na graty, który będzie pokazany na zdjęciach jak już dom powstanie. Za projekt domu wybuliliśmy 2180 PLN.

Galeria zdjęć