04 LUT

Poddasze 20.02.2013

Witam serdecznie po weekendzie. Tak się złożyło, że pogoda nie dopisała i chłopaki zaczęła prace od wtorku. Dowaliło śniegiem, że po prostu niech to licho delikatnie ujmując. Przez dwa dni prace poszły daleko do przodu, została zrobiona cała podłoga stropu, płyty OSB o grubości 22 mm. (moim zdaniem powinny być grubsze, 25mm bo jednak jak się chodzi to pracują)

 

Płyty zamawiałem ze składu budowlanego. Ceny oczywiście mocno, bardzo mocno negocjowane. Ogólnie jak to wyszło ilościowo z płytami: Całe poszycie robiłem płytą 18 mm, w projekcie 12 mm. Kupiłem początkowo w OBI 32 płyty za 2199 PLN wychodzi za płytę 68,72 PLN, za metr kwadratowy 21.99 PLN (i własny transport). Następnie na strop musiały być płyty grubsze, 22mm, wyliczyliśmy, że będzie potrzeba 28 płyt. Dwie płyty się zresztkowały, poszło 26 płyt - z czego jeszcze tężniki były robione właśnie z tego OSB, czyli te poziome i skośne "deseczki" które widać na zdjęciach, służące do wzmocnienia i potrzymania dachu. Płyty kupione w cenie 85 PLN za sztukę (27.20 PLN metr kwadratowy) i dodatkowo dokupiłem 74 sztuki płyt 18mm w cenie 66 PLN za sztukę (21.12 PLN metr kwadratowy). wszystkie te płyty przywieziono mi w cenie na plac budowy. Łączny koszt zakupu płyt 7264 PLN. Jeszcze muszę zobaczyć ile się zresztowało tych płyt 18mm, bo na pewno w garażu ścinki zostały i jakieś calaki też.

 

Powracając do placu budowy, zostały wykonane prawie wszystkie "podpory dachowe" - tężniki czy jak to jest tam zwane. Dom rósł w górę z każdą minutą. Nie mogliśmy się z żoną doczekać, jak już zobaczymy cały zarys domu. Zdjęcia zrobione późnym popołudniem, już szarówka, nie miałem czasu wcześniej podjechać na budowę. Trochę je rozjaśniłem, to co potrzeba widać :)

Galeria zdjęć