17 MAR

Ocieplenie ELEWACJA - przedbiegi

Po zimie ostro wziąłem się do roboty za elewację budynku. Na początek zostały mi jeszcze dwie długości fundamentu do ocieplenia, także znowu wykopki, wykopki, malowanie tym czarnym lepikiem fundamentów, styropian 5cm na ocieplenie + zawinąłem na niego jeszcze folię jak poprzednio.
Cały czas walczę z tym wystającym fundamentem, 10-12cm wystaje poza obrys budynku + 5cm styropianu to robi się już 17cm.

Kupiłem blachę ocynkowaną, pociąłem na plastry i powyginałem na giętarce, tak jak się wygina parapety. W miejscu gdzie kupowałem blachę, nóż do cięcia blachy i wyginanie na giętarce jest za darmo we własnym zakresie. Blacha kosztowała mnie niecałe 250 PLN . Okap, bo tak będę nazywał blachę dookoła domu na fundamencie, przymocowałem pod lekkim spadkiem od strony domu w stronę podwórka. Dodatkowo, szczelinę powstałą pod okapem, około 1cm zakleiłem na piankę budowlaną.
Tą czarną folię co na fundament położyłem na papę miałem zawiniętą na budynek, obciąłem ją równo ze ścianą.
Obcięcie folii na równo ze ścianą polecił mi jeden z fachowców, który śledzi moje wpisy na stronie, od razu zauważył że to błąd i trzeba zrobić to inaczej. Okap z blachy polecił mi nasz drugi specjalista z naszej strony. Bardzo wam dziękuję za podpowiedzi, mam nadzieje, że roboty nie spierdzieliłem :)

Ważna uwaga jeszcze w tym miejscu, NA ZEWNĄTRZ BUDYNKU NIE PRZYKRĘCAMY NIC CZARNYMI WKRĘTAMI, nie są one odporne na zewnętrzne warunki i po kilku latach stracą swoje właściwości i będą pękać, łamać się.
 

Galeria zdjęć