09 LUT

OCIEPLANIE DACHU 20.09 + płytki kotłownia

W między czasie otrzymałem info że spece od dachu "już" będą za chwilę, niewiarygodne ale prawdziwe, 4 miesiące czekania, 3 miesiące obsuwy :) piękna sprawa... wziąłem się za ocieplenie dachu... procedura standardowa, maseczka na twarz, wentylacje na opór otwarte bo nie ma jeszcze okien, no i jazda... wełna oczywiście 5cm cztery warstwy łącznie 20cm, na "żabek" zakładkę, na mijankę czy jak to inaczej jeszcze nazwać :) no i jedziemy skosy po kolei, na początku do tych beleczek poziomych łączących dwie strony dachu ze sobą, a później będę wykańczał czubki.

Co do płytek, to kupiłem gresówki do kotłowni po 15 PLN za metr, poziomiczka klej do płytek mapeii i już powstaje pierwsza podłoga :)

Podłoga w kotłowni jest zrobiona 2 cm niżej, w razie awarii, żeby woda się po całym domu nie rozbiegła tak od razu, jeszcze warto pomyśleć w kotłowni o jakiejś kratce w podłodze odprowadzającej wodę, nie musi to być rura 100fi ale nawet jakaś 50fi wystarczy... ja tego nie zrobiłem a wydaje mi się że warto mieć taki odpływ w podłodze, nawet wodę z pieca spuścić, czy jak filtr wymieniam to z miednicą biegam, tak to bym puścił i by kratką poszło :)

Za chwile już zdjęcia z zewnątrz budynku :) dach :)

Pozdrawiam !
Tomek

Galeria zdjęć