16 LUT

No cóż, nadeszła pora przeprowadzki DUŻA GALERIA !

Mamy 17-19 Listopada 2013 roku – Wprowadzamy się do domku, zwozimy szklanki, porcelanę, ręczniki, pościel i inne akcesoria „do życia”. Chęć bycia już na swoim przebija wszystkie niedoskonałości i braki w wykończeniu. Tak jak widać na załączonych w tej wiadomości zdjęciach, to stan faktyczny w jaki weszliśmy mieszkać. Dodatkowym utrudnieniem dla nas był brak płyty indukcyjnej, tą którą kupiliśmy już dużo wcześniej okazała się być niesprawna, odesłaliśmy ją na reklamację(czas oczekiwania 30dni).

Kupiłem od razu kolejną w sklepie internetowym, przyszła dnia następnego, tylko pech chciał, że w sklepie internetowym był błąd w opisie, było napisane że wszystkie 4 pola są indukcyjne, a przyszła płyta z dwoma polami ceramicznymi i z dwoma polami indukcyjnymi, także kolejna reklamacja, na jej rozpatrzenie czekaliśmy 7 dni, zwrot gotówki i znowu zakup kolejnej płyty, na szczęście już sprawnej.

Płytę wkleiłem na przezroczysty silikon, usiadła bez problemu, ładnie się przykleiła. Do wykończenia w domu zostało jeszcze wiele rzeczy, między innymi chociażby jakieś karnisze w oknach żeby firanki powiesić. Nie położyłem nawet fug w kuchni, bo już nie było na nie czasu, chyba dopiero po miesiącu zmobilizowałam się do ich położenia.

Rozpakowaliśmy nowy stół, wyjęliśmy nowe krzesła i powoli sprzątaliśmy nasz nowy dom. Dodatkowo przeniosłem swoje biuro z Piotrkowa Tryb. do domu, „home office” i nie zdążyłem przygotować sobie nawet jednego pomieszczenia na górze, także byłem z „biurem” w salonie.

Dodatkowo zaznaczę, że zimę 2013/2014 przezimowaliśmy tylko i wyłącznie z wiatroizolacją na elewacji, nie mieliśmy żadnej wełny, tynku tak jak widać na zdjęciach folia wiatroizolacyjna, tyle. Dodatkowo jeszcze nowy pies wyczuł w tej foli super zabawę i zżerał mi narożniki, dlatego będzie widać czarne łaty z folii na „elewacji” na zdjęciach. W zimę 2013/2014 spaliłem 2,5 TONY ekogroszku, na ogrzewanie i ciepłą wodę, w domu cały czas temperatura 25-26 stopni wyłączając sypialnie. Chyba spoko wynik jak na samo ocieplenie w ścianach o grubości 15cm.

W zdjęciach przeskoczę szybciutko do MAJA 2014 roku, wiele przez ten okres się nie zmieniło w domku, oprócz założenia barku w kuchni(choć nie do końca, będę to jeszcze opisywał), położenia fug w kuchni i założenia drzwi, przez około 4 miesiące mieszkaliśmy tylko z drzwiami technicznymi do kotłowni. Drzwi to nie taki tani temat, ale to też będę opisywał później. A i jeszcze pozakładałem wszędzie oprawki do wszystkich świateł ledowych w całym domu.

Szykuję dla Was streszczenie całej budowy, kosztorys reasumujący całość inwestycji do tego momentu. W roku 2014/2015 wejdziemy do środka domu, liźniemy trochę techniki i dodatkowo zajmiemy się tarasami i elewacją, co jest bardzo ważnym elementem naszego domu.

Pozdrawiam !

Galeria zdjęć