13 STY

Niesamowita ściana w salonie. Musisz to zobaczyć

Moja żona wpadła pewnego dnia na fantastyczny pomysł wykończenia jednej ze ścian. Ściąłem takie wielkie drzewo, "marki klon", które stało na moim placu, także materiał można powiedzieć że sam wyrósł na placu :)

CO POTRZEBUJEMY DO WYKONANIA TAKIEJ ŚCIANY
- dużo cierpliwości
- dużo czasu
- dużo samozaparcia
- drewno w postaci cieńszych i grubszych gałęzi
- maszynę do cięcia na równej grubości kawałki (ja miałem krajzegę do dyspozycji, ustawiłem grubość na 22mm - cieńsze pękały)
- packę z papierem ściernym do przeszlifowania każdego kółeczka przed przyklejeniem
- kilka litrów kleju typu WIKOL (3-4L ja jakiś ekologiczny zdobyłem na bazie wody, nie śmierdział i ładnie kleił, kółka nie odpadły a wiszą już ponad rok czasu)
- i jeszcze raz dużo czasu i dużo cierpliwości

Etapów tworzenia tej ściany było kilka, mniej więcej 2 godziny przy krajzedze, pozwalały na wyklejenie 1m^2 ściany, tyle materiału przez dwie godziny dało się uzyskać.
Ściana jest wymiarów mniej więcej 3m x 2,5 czyli 7,5m^2 - wychodzi jakieś 15 godzin przy krajzedze :)
Na szczęście tata pomógł mi w cięciu tych kółek i od czasu do czasu jak wpadł do mnie to godzinkę porobił kółka :)
Następnie wieczorami z żoną po dwie godzinki dziennie przyklejaliśmy kółka, ja szlifowałem, żona lała klej na kółka, chwile trzeba było odczekać i dopiero kleić na ścianę.
Nie kleiliśmy tego codziennie także ściana powstawała jakieś dwa miesiące ale efekt jest przepiękny.

Powiem Wam, że nie ma osoby która nie zapyta o tą ścianę, ksiądz po kolędzie :), wszyscy znajomi - naprawdę robi wrażenie :)

Dodatkowo przerobiłem włączniki światła również na takie kółka, na ścianie są 4 włączniki skupione w kwadracie, kto nie wie światła nie włączy, bo cztery kułka delikatnie odstają jakieś 10mm ze względu na to że muszą się przechylać góra/dół włącz/wyłącz (na ostatnich zdjęciach zbliżenia).

Widzieliśmy później w marketach takie makiety, że można kupić przyklejone równe drewniane kółka na jakieś czarne podłoże, ale kółka są prawie równe i układane obok siebie, także duże prześwity, nie podobało nam się to, zresztą i tak na tamten dzień mieliśmy wyklejone prawie pół ściany :)

Uwielbiam drewno, ten materiał jest po prostu cudowny ! Czerpcie garściami inspiracje :)

Pozdrawiam
Tomek !

A oto zdjęcia z domu Pani Patrycji, jak się chce to można !

 

 

Galeria zdjęć