15 GRU

Meble drewniane

Budując drewniany dom musimy wziąć pod uwagę fakt, iż nie każde wnętrze będzie pasować do oszalowanej deskami elewacji. Nowoczesne realizacje niekoniecznie zgrywają się z takim stylem wykończenia. Jak wybrać odpowiedni kierunek aranżacji wnętrza?

 

Do wyboru jest wiele możliwości, poczynając od rustykalnych wzorów, przez góralskie wykończenia na industrialnych otwartych przestrzeniach kończąc. Zależnie od stylu wykończenia wnętrza powinniśmy zdecydować się na jednorodne umeblowanie. Nie ma nic gorszego niż mieszanie styli w poszczególnych pomieszczeniach.

 

 

Warto na etapie projektu rozważyć otwarty sufit w salonie. Odkryta więźba dachowa i wysoki strop doskonale współgrają z loftowymi meblami z metalu i drewna. Taka aranżacja doskonale komponuje się z masywnym industrialnym stołem czy ławą kawową. Inspiracji możemy szukać na stronie producenta mebli loftowych Art-Loft: http://art-loft.pl.

 

 

Meble tego typu to zazwyczaj połączenie różnych materiałów takich jak: drewno, szkło, metal i beton. Ręcznie robione meble w stylu loft charakteryzują się oryginalnym wzornictwem, nietypowym projektem oraz doskonałą jakością. Wiąże się to z wyselekcjonowanymi materiałami użytymi do produkcji oraz nieustanną kontrolą jakości, która wynika z ręcznej obróbki drewna.

 

 

Rozpatrując inne aranżacje drewnianego domu możemy bez wątpienia sięgnąć do folkloru. Zależnie od regionu warto zwrócić się we właściwym do zamieszkującej tereny ludności i ich stylu. Przywracanie do życia dawnych sposobów wykończenia wnętrza staje się coraz popularniejsze. Niebieskie wzory wykonane starym wałkiem na białej ścianie w kuchni to doskonałe uzupełnienie do rustykalnego stołu wykonanego ze starej dechy.

 

Galeria zdjęć