09 LUT

KUCHNIA - fugi,szafki blaty, jednym słowem wykończenie 25.10

Witam serdecznie już w nowym roku 2015 roku :)
Nam udało się spędzić święta i sylwestra już w nowym domku, także cieszymy się już swoimi 4 kątami :) Powracając do tematu albumu:
Położyłem fugi, kupiłem fugi pierwsze lepsze z brzegu atlasa chyba 25zł za kilogram fugi. Nie mam porównania z inną fugą dlatego mogę powiedzieć tylko że rozrabia się bardzo dobrze, nie powstają żadne bąbelki czy pęcherzyki powietrza, kładzie się bardzo dobrze i pozostałości z płytek też się łatwo zmywa :) Godzinka roboty i fugi położone :)

Dodatkowo przywiozłem już trochę AGD, które zakupiliśmy z żoną wcześniej i trzymaliśmy w garażu, aż przyjdzie właśnie ten moment, piekarnik i mikrofala zamontowane są już w słupku :)

Przypominam że na meblach jest niebieska folia ochronna, która chroni przed porysowaniem biały połysk :)

Zamówiliśmy już blaty, które przyszły 29.10, i zrobiliśmy wstępną przymiarkę. Na szczęście dom ma zachowane kąty w narożnikach po 90stopni, także wszystkie kawałki blatu zeszły się idealnie, nie trzeba było nic szlifować, podbierać, jest ekstra, weszły na wcisk ale jest idealnie :) Parapet w oknie również będzie zrobiony z blatu, dociąłem odpowiedni kawałek i wkleję go pod okno, w blacie pod spodem zostały wycięte takie otworki na śruby ze specjalnymi nakrętkami, żeby można było dokręcić na siłę blaty ze sobą jak również ten parapet.

Szczelinka prawie niewidoczna, płyty skręciłem dodatkowo na bezbarwny silikon,, który wypłyną przy skręcaniu górą i dołem, trzeba wziąć wilgotny papier i wyczyścić po prostu blat ale dzięki takiemu zabiegowi ponoć jak woda będzie na łączeniu płyt "stała", to nam tak szybko ta płyta z której jest zrobiony blat "nie nasiąknie" i blat nie spuchnie. Wiadomym jest że jak taka płyta wiórowa dostanie wody to "puchnie", tak samo jest w tym przypadku. Niektórzy jeszcze polecali te łączenia delikatnie przesmarować klejem typu "super glue", ale ja tego nie robiłem. Zobaczymy czy kiedyś blat spuchnie :)

Na dzisiaj to tyle, jutro kolejny artykuł :)

Pozdrawiam i życzę Państwu w tym Nowym roku spełniania swoich marzeń, zwłaszcza marzeń o własnych czterech ścianach ! :)

Galeria zdjęć