04 LUT

Firma wykonawcza

Jednocześnie załatwiając całą papierologię szukaliśmy firmy, która wykona nam tylko szkielet i poszycie OSB. Właściwie firma sama się szukała, bo zamieściłem ogłoszenie na oferia.pl, podałem link do projektu (jeszcze oczywiście nie kupionego) i czekaliśmy na propozycję. Wiedziałem, że taki domek można budować w zimę, także start budowy ustaliłem wstępnie na luty.

 

Papiery szły swoim torem, a my działaliśmy w tle z firmami wykonawczymi, szukaliśmy z żoną materiałów, gdzie taniej, co potrzeba i cały kosztorys nam rósł powolutku. Zgłosiło się ponad 30 firm, które były zainteresowane budową naszego szkieletu. Rozpiętość cenowa od 11 tysięcy do 86 tysięcy PLN ! Szok. Przeliczając samo drewno tak pi razy drzwi dla detalisty wychodzi jakieś 15 tysięcy plus koszty transportu itd. Także jak można zrobić to za 11 tysi i żeby się opłacało ? Nie wiem.

 

Umówiłem się z firmą która zaproponowała cenę za metr kwadratowy 140 PLN BRUTTO. Powierzchnia zabudowy naszego domku to 88 metrów wyszło coś koło 13 tysięcy. Na spotkaniu okazało się, że to jeszcze gwoździe do gwoździarki, zakwaterowanie pracowników itd. Pan sumował sumował, w trakcie sumowania w rozmowie wyniknęło, że jestem właścicielem agencji interaktywnej, także Pan zmienił strategię liczenia i nie przeliczył metra kwadratowego podłogi tylko zaczął robić ze mnie idiotę(czego nienawidzę) i że w tym fachu to się liczy od metra kwadratowego ściany, bo on ściany stawia a nie strop itd. Wyliczył 48 tysięcy. Także wypiliśmy kawkę i się pożegnaliśmy. Po kilku godzinach dostałem telefon, że on tak orientacyjnie liczył, i jak tak się wgłębił w obliczenia to się pomylił na kilku długościach i że to wyjdzie 32 tysiące. To marnowałem czas na spotkanie, żebym miał orientacyjnie wszystko czy konkretnie, ahh... KOMBINOWANIE, nie dziękuje nie skorzystam.

 

Kolejne firmy, z 60 telefonów: "Panie u mnie masz Pan gwoździe darmo, materiał se Pan sam załatwisz, ja za materiał nie odpowiadam" - co mnie gwoździe obchodzą, chcę cenę za całą usługę i profesjonalne podejście do sprawy. Zaledwie 3 osoby, z którymi konkretnie porozmawiałem i 3 rozpiętości cenowe. Zdecydowałem się na najtańszą opcję najtańszą, którą zaoferował mi Pan Piotr z firmy www.magiadrewna.info.pl. Wymieniłem z Panem Piotrem chyba z 80 maili zanim się spotkaliśmy(już na oględziny działki i fundamentów), super kontakt - telefoniczny i mailowy. Pan Piotr miał również słabą stronę internetową, co pozwoliło mi na negocjacje cenowe(bo tym się zajmuję na co dzień), Pan Piotr zszedł z ceny, a ja wykonam porządną stronę internetową. Ostatecznie cena robocizny z materiałem po wszystkich negocjacjach to 25 300 PLN z dorzuceniem stronki internetowej z mojej strony o wartości ponad 2500 PLN. Także ja zadowolony i Pan Piotr również. Umowa klepnięta, kupiliśmy projekt o którym już wspominałem za 2180 PLN i czas na dalsze działania.

Galeria zdjęć