06 LUT

FOLIA PARO-IZOLACYJNA + FOLIA PARO-IZOLACYJNA ALUMINIOWA 13.07

Witam serdecznie,

Wełna została pięknie poukładana, wyrównana i wycyckana żeby żadnych mostków cieplnych nie było i zabraliśmy się za kładzenie folii.

Na początek folia paro-izolacyjna żółta... kupiłem jakieś badziewie, gdzie gramatura(grubość) po prostu masakra, na rolce przy rozwijaniu się już darła :/ ale jak już kupiona to postanowiłem ją położyć, bo co z nią później zrobić, miejsce w garażu by tylko zajmowała.

Następnie na żółtą folię kładłem folię aluminiową STROTEX o gramaturze 150(teraz stwierdzam że 90g by w zupełności wystarczył).

Super się kładzie, poziomo nadrukowane napisy są na wysokości 10cm i taki zakład właśnie stosowałem, wszystko równiutko poszło jak od linijki. Łączenia folii dodatkowo zakleiłem taśmą srebrną samoprzylepną.

W suficie wyprowadziłem kable do oświetlenia i zacząłem nabijać płyty OSB3 o grubości 8mm. Postanowiłem, że cały budynek od środka obiję OSB, żeby później nie kombinować z powieszeniem telewizora, jakiś szafek, 8mm OSB w zupełności wystarcza, meble w kuchni trzymają się jak złoto, telewizor na ścianie również bez zastrzeżeń. Puki rusztowanie ze styropianu było ustawione przybiliśmy sufity i już pokój zaczyna nabierać wyglądu :)

Miłego oglądania !

P.S. Pan na zdjęciu to mój Tato, główny wykonawca, bez niego siedziałbym jeszcze w blokach na wynajmnie, bardzo mu dziękuję za pomoc i że wybudował ze mną ten dom i motywował mnie do pracy :) Dzięki Tato !

Galeria zdjęć