06 LUT

FOLIA ALUMINIOWA DACH 10.08

Już czuję jak dostanę od fachowców po uszach za te zdjęcia i manewr który wykonałem :)

Słuchajcie, cały dach pokryłem folią aluminiową w taki sposób żeby odbijała w lato ciepło słoneczne od dachu, i żeby poddasze się nie nagrzewało... powiem tak... zdało to egzamin, w lato na dole powiedzmy 27-28 stopni a na poddaszu 25-26 (temperatura zewnętrzna 32-33 w cieniu), a nie tak jak u moich znajomych 35 :) poddasze wogóle się nie nagrzewa i można normalnie na nim funkcjonować :)

Ale powracam do motywu, który mnie do tego skłonił... czekam na dekarzy już 3 miesiąc i Panowie nie raczą do mnie przyjechać, materiał zapłacony i przyjechał, a Panów dekarzy niestety nie ma... po ostatnich deszczach zauważyłem że w dwóch miejscach delikatnie sączy mi się woda na poddasze.... widząc kolejną nadchodzącą chmurę, którą pięknie uchwyciłem na zdjęciach podjąłem szybką decyzję z tatą o montażu tej folii na łaty, zamontowaliśmy ją "na fale", nie jest naciągnięta i normalnie można chodzić po łatach i kontrłatach.

Co do tego że mi "łaty i kontr łaty zgniją" - folia nie jest zamocowana w sposób sztywny, wiaterek normalnie pod nią "chodzi", podwiewa i ładnie pracuje, nawet w momencie kiedy przyjdzie na to blacha i tak wiaterek będzie tam śmigał, także nie wydaje mi się żeby łaty skisły i zgniły jakoś szybciej, wszystkie oczywiście były impregnowane :)

Dzięki temu zabiegowi zyskałem "rzeszę" odwiedzających :) wszyscy turyści zatrzymywali się i pytali czy to jest taka blacha wykończeniowa i czy ten dach zawsze będzie się tak w słońcu błyszczał bo widać go z kilku kilometrów :)

Dekarze po raz kolejny ponaglani... niestety chłopaki i firma mają generalnie mnie "w dupie" oraz termin wykonania prac, w umowie mają że jak się tydzień poślizgną to 5% zniżki na robociźnie, a za każdy kolejny tydzień kolejne 5%... generalnie jak się poślizgną miesiąc czasu to 20% od 4 000PLN będę miał taniej i cały dom zalany wodą oraz membramę dachową do wymiany bo maksymalnie na dachu może leżeć na słońcu do 60 dni żeby właściwości nie straciła, dlatego też folia aluminiowa poszła żeby chronić membrame przed promieniowaniem UV...

Czekam na dekarzy..... ważne że dach jest już zabezpieczony i mam 100% pewności że jestem chroniony przed deszczem :)

Pod względem estetycznym podoba się wam "aluminiowy" dach ?? :)

Galeria zdjęć