05 LUT

Domki na kółkach

Ostatnio rozglądałem się trochę za przyczepami kempingowymi i rzuciły mi się w oczy oczywiście przyczepy w kształcie małych domków i to w dodatku z drewna, kilka najfajniejszych sztuk chciałem państwu pokazać :) Niestety przeliczając koszty zakupu takiej przyczepy, wyremontowania nawet we własnym zakresie, czyli po taniości nie kalkuluje się w żaden sposób taka inwestycja... Wydać 15-20 tysięcy na przyczepę i jej remont, kiedy tak naprawdę te koszty się zwrócą ? Jeśli zamawiamy domek nad morzem lub jakiś apartament płacimy przeciętnie za dobę za osobę od 30 do 70 PLN (bynajmniej ja :) )zależy od standardu... Moja rodzina liczy 4 osoby, dla równego rachunku niech doba nas kosztuje 250 PLN w już niezłym standardzie, jedziemy nie dłużej niż na 14 dni 14x250= 3500 PLN .

Biorąc pod uwagę utrzymanie przyczepy, czyli ubezpieczenie OC, koszty eksploatacyjne(opony) jakieś przeglądy techniczne ect. przyczepa może zwróci mi się po 6 latach i prawdopodobnie będzie po tym okresie już do wymiany. Dodatkowo trzeba pamiętać, że całą trasę, którą mamy do pokonania ciągniemy za sobą "dom", który znacznie nas spowalnia i w dodatku wpływa na zużycie paliwa, dodatkowe koszty.

Widzę tylko jedną szansę szybszego zwrotu z inwestycji w domek na kółkach, dłuższe wakacje :) powiedzmy 4 tygodnie :) tak, w takim wypadku zwrot jest znacznie szybszy :)

Co Wy myślicie na temat przyczepy kempingowej ? Może ktoś z Was ma takie cacuszko i powie coś więcej na ten temat ? Jest to wygodne dla rodziny 4 osobowej - dwie osoby dorosłe i dwa małe bąble 2 i 4 lata ? Czekam na wasze opinie

Galeria zdjęć