09 LUT

DACH - Efekt końcowy

Witam serdecznie !

I oto domek ze skończonym dachem :) Myślę, że wyszło całkiem nieźle ale błędy oczywiście są. Komin jest ocieplony wełną o grubości 10cm, wiadomym jest w moim przypadku, że czasu coraz mniej, a ja powoli chce już wchodzić z wykończeniówką :)
zbliżamy się do końca, nastroje coraz lepsze bo wchodzimy do środka z pracami. Na głowę już nie kapie i już nie będzie kapać przez najbliższe kilkanaście lat, zobaczymy ile blacha wytrzyma :) pozostała do zrobienia jeszcze podbitka, ale to dopiero jak ocieplę cały budynek.

Komin owinięty jest blachą, po fakcie dowiedziałem się że tą blachę szlak trafi w ciągu dwóch lat, bo jakieś siarczany czy coś podczas spalania się wydzielają i żrą blachę - zobaczymy w praniu, i tak docelowo chce komin wykończyć kamieniem. zobaczymy później jak to się sprawdzi, puki co dach wykończony, ocieplić budynek i założyć rynny.

W moim przypadku zamieszkamy w domku niedocieplonym, czyli w stanie jaki teraz jest z zewnątrz, ocieplać będziemy w następnym roku, raz że pieniążków coraz mniej, dwa że już nie zdążymy.

Pozdrawiam !

Galeria zdjęć