13 MAJ

Budowa domku dla dzieci

Zamówiłem 30szt. desek 50x100x2500mm(długość około, są też po 2800mm, ale nie mniejsze niż 2500mm) koszt 330 PLN.
Kupiłem trochę gwoździ, śrub i kilka zawiasów (100PLN). Podłogę zrobiłem w tamtym roku, także od razu mogę przenosić się nad ziemię z robotą.
Koszt podłogi to dwie stare palety, kilka desek które miałem na podwórku, garść gwoździ i jedna cała płyta OSB 8mm i trochę skrawków OSB, dodatkowo dębowe cztery nogi, które dostałem od teściowej bo zalegały u niej na podwórku. Koszt jakieś 70-80 PLN.

Podsumowując materiał do tej pory kosztował 500 PLN.

Wymiary domku to 2metry na 1,90metra + mały tarasik 2m na 0,6metra. Łączna powierzchnia nad ziemią to 2m na 2,5 = 5m^2.

Oczywiście temat bardzo rozwojowy, bo lista życzeń moich chłopaków narasta z każdym dniem :) rura do zjeżdżania "jak strażak", most na linach ect.

Postanowiłem wybudować coś oryginalnego, postawię dzieciakom wieżę widokową, taka 0,7m na 0,7m , zamontuje jakąś fajną lunetę lub lornetkę, wieża będzie łącznie na wysokości około 4,5metra nad ziemią, będzie wystawiać prawie ponad moje leszczyny :) trochę je przytnę z tej okazji.

Moja konstrukcja nabiera rozmachu, z tego względu postanowiłem wzmocnić stabilność i podbiłem dodatkowe dwie nogi na środku domku. Teraz jest mega sztywno :)

Na załączonych zdjęciach możecie zobaczyć postępy prac jak również widok z przyszłej wieży widokowej, słońce dopisuje także zabieram się do pracy !

Spokojnego weekendu !
Tomek

 

Galeria zdjęć