11 STY

Badanie termowizyjne budynku - TERMOCENT.PL

Drodzy Państwo, przypominam, iż styczeń jest najlepszym miesiącem do przeprowadzenia badania termowizyjnego.

Polecam firmę TERMOCENT.PL , która wykonywała u mnie takie badania. Raport poniżej w formie zdjęć


Opis przygotowania budynku do badania:
 

Budynek do badania przygotowano zgodnie z normą PN-EN 13829. Zamknięto okna oraz drzwi zewnętrzne, drzwi wewnętrzne otwarto. Zaślepiono przewody wentylacji grawitacyjnej oraz przewód dostarczający powietrze do paleniska kotła.  Urządzenie nawiewno- wywiewne zamontowano w miejscu drzwi głównych.


KOMENTARZ:

Badanie wykazało niższy niż zalecany poziom szczelności powietrznej obudowy budynku. Zbyt duża ilość nieszczelności będzie przyczyną przewentylowania budynku co skutkuje przesuszeniem powietrza oraz zwiększeniem kosztów ogrzewania. Zlokalizowane w warunkach podciśnienia defekty wskazano w opracowaniu termowizyjnym.

 

MÓJ KOMENTARZ:
Niestety okazało się, że pianka na którą były mocowane okna to "sito". Nie nakleiłem taśm na ramę okna oraz belkę mocującą, tak aby zakleić od zewnątrz i od wewnątrz piankę, może to dałoby większą szczelność, muszę doczytać jak prawidłowo obsadza się okna w kanadyjczyku :).
Nie czuć tego w codziennym użytkowaniu ale na badaniu szczelności wyszły kwiatki , zwłaszcza w dolnych narożnikach gdzie są parapety.


Dodatkowo za słabo zaizolowany został fundament i kamera w narożnikach budynku pokazuje wyziębienie, na całej długości i szerokości budynku jest ok tylko narożniki są wyziębione, spowodowane jest to źle wylanym fundamentem w moim przypadku, jak pamiętacie za szeroko - fundament został izolowany w niektórych miejscach tylko 2cm styropianem, w pozostałych 5cm. Tak naprawdę 10cm by nie zaszkodziło i nie byłoby to przesadą, a płyta fundamentowa to już FULL WYPAS, tak myślę.

Badanie zaniżyły wyniki z niewykończonego poddasza, zwłaszcza okien dachowych, które były zamocowane bez żadnej obróbki "na goło", gdzie gołym okiem było widać od razu bezpośrednio blacho-dachówkę.

 

Jestem zadowolony z przeprowadzonych badań i z jego wyników. Wiem co jeszcze muszę poprawić, a co następnym razem da się zrobić jeszcze lepiej.
Zadowalającą informacją jest, że chłopaki pochwalili jakość okien i że w każdym oknie jest gaz, to dość istotne :)

Przy wykończonym poddaszu, zaizolowaniu okien dachowych, poprawieniu uszczelek w dwóch oknach jestem pewien że budynek zmieści się w dopuszczalnych normach tj. < 3.0 :)
 

Pozdrawiam ekipę TERMOCENT i dziękuję za wykonaną rzetelnie pracę ;)

Galeria zdjęć